O mnie

Word, Excel, Power Point… Czego ona może mnie nauczyć…
Jeżę się gdy tylko coś takiego słyszę
(nigdy wprost…).

Nauczyciel przedmiotów informatycznych… Taki zapis widnieje na wszystkich moich dokumentach w szkole. Moje wykształcenie faktycznie daje mi możliwość uczenia w szkołach i na kursach ogólnie pojętej informatyki. Ze względu na specyfikę szkoły w jakiej pracowałam, prowadziłam zajęcia głównie z osobami dorosłymi. Obecnie uczę w szkole średniej.

Pierwszy rok mojej pracy w szkolnictwie to czas podręczników, planów pracy dydaktycznych i prowadzenia zajęć wg schematów ogólnie przyjętych. Minął rok, potem drugi… i co? Powiało nudą… w kółko to samo.

 

Aleksandra Kryszczyńska
Aleksandra Kryszczyńska (foto: E. Funke)

Projekt to brzmi dumnie

Zaczęłam myśleć o czymś szerszym. Chciałam pokazać moim słuchaczom/uczniom, że to co robimy, czego się nauczą na zajęciach, można wykorzystać w życiu codziennym bądź w firmach, w których pracują bądź prowadzą. Idąc tym tropem zaczęłam prowadzić moje bloki edukacyjne w formie większych projektów. Z każdą grupą robię coś innego, coś nowego. Nie prowadzę zajęć schematycznie.

Moje dziedziny

IT to bardzo szeroki dział. Skupiam się na kilku z nich:

  • strony WWW,
  • grafika rastrowa,
  • grafika wektorowa

i wiele zagadnień związanych z powyższymi podpunktami takie jak:

  • social media,
  • budowanie filmów i animacji,
  • fotografia,
  • zaawansowane prezentacje.

Ostatnio zajęłam się też drukiem 3D. To na razie świeża sprawa i nie mam dużego doświadczenia, jednak cały czas „krążę” przy temacie i go rozwijam.

A co dokładnie?

Będąc na pewnym zjeździe nauczycieli, jeden z nich, zapytał mnie czy mogłabym pokazać coś konkretnego co robię na zajęciach. Dałam radę, pokazałam, ale… trochę to trwało. Musiałam „przekopać się” przez różne posty na FB i aktualności na oficjalnej stronie placówki, w której uczę.

Stąd pomysł tej strony. Zgromadziłam tutaj (i mam nadzieję często dodawać nowe rzeczy) większość moich projektów realizowanych w ramach różnych zajęć szkolnych.